Кінезіотейпування – ефективний, безпечний і простий у застосуванні метод лікування травм, розтягнень, гематом і м’язових болів. Його використовують спортсмени світового рівня для швидкого відновлення перед змаганнями, прискорення реабілітації й полегшення больового синдрому при різних ушкодженнях.
Ефективність методу
В основі методу кінезіотейпування – застосування спеціальної еластичної стрічки (тейпа), яка накладається на пошкоджену ділянку і фіксує суглоби, м’язові тканини й сухожилля в момент максимального розтягування м’язів. Під час їхнього подальшого скорочення (коли людина рухається) тейп ніби відтягує тканини від запалених ділянок і забезпечує нормальний кровотік в судинах. Принцип «гармошки» стимулює виведення з конкретної ділянки активних речовин, що провокують запалення. Завдяки цьому досягається:
- зняття болю, набряків, спазмів, розсмоктування гематом;
- протизапальна дія;
- м’яка підтримка пошкоджених тканин;
- полегшення, дбайливе обмеження рухів кінцівок і суглобів;
- активізація лімфотоку, за рахунок чого прискорюється виведення продуктів розпаду;
- зниження ризику розвитку контрактур.
Унікальність цієї японської реабілітаційної методики полягає в тому, що терапевтичний ефект досягається без необхідності в тугому бинтуванні й знерухомленні. Використовуючи тейп, людина може продовжувати активні тренування і відмовитися від прийому знеболювальних засобів.
Основні показання
У центрі здоров’я «Драйв» кінезіотейпування використовується при:
- болях у м’язах, суглобах і хребті;
- наявності різних травм (без пошкодження шкіри);
- необхідності підтримки м’язово-фасціальної частини;
- зниженні м’язового тонусу;
- проведенні комплексної реабілітації при захворюваннях опорно-рухового апарату;
- необхідності знизити навантаження на суглоби, м’язи і зв’язки для профілактики спортивних травм.
Тейп накладається на уражену ділянку з урахуванням анатомічних особливостей конкретної частини тіла. Він не перешкоджає нормальному повітрообміну, має гіпоалергенний склад і швидко висихає після намокання.
Крім того, вважається, що колір самого тейпу також має значення для відновлення тканин. Наприклад, блакитний – охолоджує, бежевий – сприяє розслабленню, а червоний – тонізації.
Дізнатися більше про можливості кінезіотейпування та записатися до фахівця можна на рецепції.